Bize Ulaşın +90 232 449 20 20

Arabica Orta Kavrum

Kavrum Kalitesi ve Aroması ile Vazgeçemiyeceğiniz Kahve Çekirdekleri... Arabica Rıo 2-3 ve 17-18 elek

Stok Kodu ATK1000
Marka Kuban
Ürün Açıklaması

Kahve, Rubiaceae familyasına ait bir bitkidir. Yeryüzünde bilinen 80 den fazla değişik çeşiti olan kahvenin en sık karşılaştığımız türleri Arabica olarak bilinen Coffea Arabica ile Robusta olarak bilinen Coffea Canephora'dır. 

 
Liberica olarak tanımlanan Coffea Liberica 1843 yılında Liberyada keşfedilmiş bir kahve bitkisidir.Arabica bilinen en eski kahve türü olup 1000-2000 metre yükseklikte yetişir. Arabica ağaçları yaklaşık 5 kg meyve verir ki bundan 1 kg kahve çekirdeği elde edilir. 
 
Robustaya kıyasla Arabica çekirdekleri daha büyüktür, daha az kafein içerir, daha güzel tat verir. Aynı zamanda kafein oranı daha düşüktür.Özellikle Arabica yetişen bölgelerde hasat işlemi teker teker elle toplama şeklinde yapılır. Olgun meyvenin zamanında toplanması, ham olanların ise olgunlaşmaları için beklenmesi gerekir. Bu özellikle nihai kahve kalitesi için çok önemli bir konudur.
 
Arabica kahve çekirdeklerini Çelik bıçaklı değirmenlerde Expresso yada Türk kahvesi kıvamında öğütebilirsiniz. Son Teknolojiyle paketlenen taze çekirdek kahveler aroma ve tazeliğini en az iki yıl korur.Ve özel VALFLİ ambalajlar kullanılarak paketlenir. 
 
NET WT 1000g
BİZE ULAŞIN

Lütfen bize sorularınızı, yorumlarınızı ve önerilerinizi göndermekten çekinmeyin. Her e-postayı okuyoruz ve sizin fikirleriniz önemsiyoruz.